Untitled


Fotoğraf makinesi konusunda son zamanların en dikkat çekici modeli olarak ortaya çıkan Samsung‘un NX1 modeli, fotoğraf severlere geniş özellikler sunuyor. Öne çıkan özelliklerinden biri 15FPS kesintisiz AF çekim özelliği bir yana, 205 Faz Algılama noktalı Auto Focus (AF) System III otomatik odaklama sistemi ve 28 megapiksel APS-C Arka Alan Aydınlatmalı CMOS Sensörü ile aynasız kategorisinde iyi bir fotoğraf makinesi arayanların ilgi odağı olacak gibi. Şimdi NX1’e daha yakından bakalım. Bakalım fotoğraf makinesi detaylarında neler gizliyor.
Gövde yapısıyla göze oldukça iyi görünen NX1, elde tutuş itibariyle de ele tam oturuyor. Boyutlarıyla biraz büyük olan gövdede magnezyum alaşım kullanılmış. Böylece sağlamlık noktasında da dikkat çekiyor. Ayrıca bu noktada gövdenin toza ve su sıçramalarına karşı da dayanıklı olduğunu söylemek mümkün. Makinenin üzerinde 3 inç boyutunda bir ekran bulunuyor. 3.0 inçlik bu ekran Super AMOLED panele sahip. Ekranın Super AMOLED yapıda olması sevindirici. Zira çektiğiniz fotoğraflar ekranda çok güzel görünüyor. Bu arada ekranın dokunmatik olduğunu da söyleyelim. Böylece ister yan taraftaki menü dairesini ister ekranı kullanabiliyorsunuz. Öte yandan ekranın öne ve arkaya doğru eğilip bükülmesi mümkün. Böylece farklı çekim açılarında bu ekran size yardımcı olabiliyor. Ekran sağa ve sola ise dönmüyor.
NX1, incelememiz için bize 16-50 mm’lik lens ve diğer ekipmanlarla birlikte geldi. Fotoğraf makinesi satışa da zaten yine bu lens ile birlikte sunuluyor. Lens üzerinde OIS ve odaklama anahtarlarını görmek mümkün. Uygun fiyatlarla buypasa.com’da satışa sunulan ürüne kapıda ödeme, kredi kartına taksit gibi imkanlarla sahip olmak için https://buypasa.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

+ Yorum bulunamadı

Yorum Ekle