E-ticaret sitenizi zahmetsizce nasıl mobile hazırlarsınız?

E-ticaret sitenizi zahmetsizce nasıl mobile hazırlarsınız?


Günümüzde gittikçe artan sayıda potansiyel müşteri online alışverişte laptop, tablet ve akıllı telefon kullanıyor. Her ne kadar Türkiye’de akıllı telefon ve tablet kullanan müşteriler yaygın olmasa bile bu sayı hızla artacak ve şimdiden e-ticaret sitenizi mobile hazırlamak size avantaj sağlayacak. Bu noktada sadece online satış yapmak zorunda değilsiniz. Müşteriyi online sitenizden fiziksel mağazanıza da yönlendirebilirsiniz. Dolayısıyla mobil siteyi sadece akıllı telefondan satış yapmak olarak algılamak yerine çok kanallı satış mantığıyla düşünebilirsiniz.
Veri toplamayı ölçen web analiz hizmeti KISSmetrics’in araştırma sonuçları açık: Mobil sürümü olan e-ticaret siteleri daha fazla satış yapıyor ve mobil kullanıcıların online alışveriş yapma oranının PC müşterilerinden daha yüksek olduğu görülüyor. Günümüzde e-ticaret platformları ve bağlılık programı modülleri mobil cihazları ve küçük ekranları destekliyor.
Siz de aşağıdaki 4 basit ipucunu izleyerek online mağazanızı şimdiden mobile hazırlayabilirsiniz. Mobil müşteri sayısının daha fazla olduğu Avrupa Birliği ve ABD’ye açılmak isteyenler de mobil sitelerden yararlanıyor, dolayısıyla bu bir kazan kazan durumu. E-ticaret sitenizde ilk dikkat etmek gereken şey küçük laptopların da birer mobil cihaz olduğu. Özellikle evde ve kafede alışveriş yapan online müşteriler desktopların yanı sıra laptopları da kullanıyor.
Web sitenizde potansiyel müşterileri yüksek dönüşüm oranıyla alışverişe yönlendirmek ve onları gerçek müşteriye dönüştürmek. Bunun için basit, sade, fonksiyonel, pratik ve kullanışlı bir web sitesine odaklanmak gerekiyor. Hem sitenizin, markanızın farkını ortaya koyan, fark yaratan anahtar kelimeler kullanın hem de popüler anahtar kelimeler seçin. Google Adwords, hatta basit bir WordPress SEO eklentisi bile arama sonuçlarında üst sıralarda gösterilmek için gereken anahtar kelimeleri size öneriyor.

+ Yorum bulunamadı

Yorum Ekle