Teknolojinin eğitime katkıları

Teknolojinin eğitime katkıları


İçinde bulunulan bilgi çağının en belirgin özellikleri arasında bilim, hızlı teknolojik değişmeler ve küreselleşme sayılabilir. Üretimde sermaye bilgi olmuş, elektrik enerjisinin yerini nükleer enerji almış ve iletişim teknolojilerinin gelişmesiyle birlikte, ulaşım erişim daha kolaylaşmıştır. Artan nüfus ve gereksinimlere cevap verebilmek için, her konuda, büyük kitlelerle iletişim kurma gereği doğmuştur. Bu kitlelerle ucuz ve etkili iletişim kurabilmenin önemli yollarından biri olarak, yeni iletişim teknolojilerinin kullanılması gündeme gelmiştir. İçinde bulunulan çağa iletişim çağı denmesinin ana nedenlerinden biri de, iletişim teknolojisindeki yeniliklerin günlük yaşama hızla girmesidir.

İletişim teknolojisindeki yenilikler her alanda olduğu gibi eğitimde de etkili olmaktadır. Eğitim ortamı, bu teknolojilerle hızla değişmektedir. Eğitim araç ve gereçlerinin teknolojideki bu gelişmelerle birlikte yenilenmesi çağın gereksinimlerine cevap verebilir duruma gelmesi kaçınılmazdır. Böyle bir gelişim ortamı içinde eğitime teknolojik bir nitelik kazandırma gereği de güncel konulardan biri olmuştur. Günümüzde teknolojik olanaklardan yararlanmayan eğitim gereksinimlere yanıt verememektedir. Ülkemizde bu konuda eğitim alanında kullanılan teknolojinin ileri düzeyde ve çağdaş bir teknolojiye dönüştürülmesi öncelikli konular arasındadır.

Ülkemizde teknolojideki gelişmelerin eğitim alanında kendini gösterdiği ilk konu uzaktan eğitim ve eğitim setleridir. Artık internet sayesinde üniversiteye ya da kursa gitmeden herhangi bir alanda eğitim alabilir ya da bir konuda kendinizi geliştirmeniz mümkün. Özellikle yabancı dil öğreniminde tercih edilen cd lerden oluşan eğitim setleri ve uzaktan eğitim sistemi hayatı ve öğrenmeyi kolaylaştırmışlardır. Buypasa.com gibi online alışveriş sitelerinde yüzlercesi bulunan bu setlere kapıda ödeme, kredi kartına taksit imkanlarıyla ucuz ve güvenli bir yöntemle satın almak için https://buypasa.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

+ Yorum bulunamadı

Yorum Ekle