İndirimli Amsterdam Uçak Bileti

İndirimli Amsterdam Uçak Bileti


12. yüzyılda Amstel Nehri çevresinde bir balıkçı köyü olarak kurulan Amsterdam, Hollanda’nın başkenti ve aynı zamanda Avrupa’nın en ünlü şehirlerinden. Özgürlükler şehri olarak bilinen Amsterdam’da gezip görmeniz gereken en ünlü yerler arasında şehrin en hareketli yeri ve merkezi olan Dam Meydanı, ünlü müzeler Rijksmuseum ve Van Gogh Müzesi yer alıyor.
Amsterdam sahip olduğu doğal güzellikler sayesinde Avrupa’nın en çok turist çeken şehirlerinden biridir. Şehirde yer alan 1500’den fazla köprü, Amsterdam’ın Kuzeyin Venedik’i olarak adlandırılmasını sağlamıştır. Amsterdam’ın sahip olduğu çeşitli eğlence hayatı ile şehrin özgürlükler kenti olarak bilinmesinde önemli bir etkendir.
Tarihi balıkçı kenti olarak kurulması ile başlayan şehir yüzyıllar boyunca birçok önemli olaya sahne olmuştur. 20. yüzyılda Dünya Savaşlarının etkisini çok fazla hisseden şehir ilerleyen yıllarda farklı ülkelerden göç alarak toparlanmıştır. Günümüzde ise şehir dünyanın en yaşanılacak kentleri arasında yer almaktadır. Amsterdam’da her tarzdan gezgine hitap edebilecek yüzlerce gezi noktası var. Avrupa’nın en önemli sanat galerilerinden en çılgın eğlencelerin yaşandığı yerlere kadar birçok tarzda yer bulabilirsiniz. Dam Meydanı, Kırmızı Fener Mahallesi, Koninklijk Paleis, Nieuwe Kerk, Anne Frank Huis, Begijnhof, Rijksmuseum, Van Gogh Müzesi, Oude Kerk ve Amsterdam Museum şehirde gezip görmeniz gereken en önemli yerlerden bazıları. Tabi bunlar dışında daha onlarca yer keşfedilmeyi bekliyor. En ekonomik uçak bileti ve tatil paketleri sunan buypasa.com’dan rotanızı belirlemek ve 2015 yaz tatilinizi unutulmaz anılarla tamamlamak için https://buypasa.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

+ Yorum bulunamadı

Yorum Ekle