Meizu’nun Son Bombası: MX5

Meizu’nun Son Bombası: MX5


Geçtiğimiz günlerde Türkiye pazarına adım atan Çinli akıllı telefon üreticisi Meizu, MX4 ve MX4 Pro modelleri ile tüm dünyada adından bahsettirmeyi başarmıştı. Görünen o ki Çinli üretici bu modeller ile yakaladığı başarılı grafiği hiç düşürmeden devam ettirmek istiyor. Bu bağlamda firma, yeni nesil amiral gemi modeli MX5 için çalışmalara başlamış gibi görünüyor.
Firmanın henüz geliştirmekte olduğu yeni canavarı ise bugün ortaya çıktı. Çinli bir internet sitesi tarafından ortaya çıkartılan bilgilere göre firma yine adından oldukça güzel bir şekilde bahsettirecek.
Meizu’nun henüz geliştirmekte olduğu yeni nesil amiral gemi modeli MX5, iddia edilenlere göre 5,5 inç büyüklüğünde 2K yani 2560×1440 piksel çözünürlük sunan Quad HD ekrana sahip olacak. Firmanın son günlerin yeni modası parmak izi okuyucusunu da atlamaması beklenmiyor. Modelde Meizu’nun kapasitif O şeklindeki butonunun parmak izi okuyucusu olarak karşımıza çıkacağı iddia ediliyor. Çinli üretici bu telefon ile gündeme damgasını vurma konusunda oldukça iddialı. Zira iddia edilen bilgiler doğru ise MX5’de şu ana kadar sadece Nokia Lumia modellerinde karşımıza çıkan 4.1 megapiksellik kamera yer alacak. Telefona ait ortaya çıkan bir diğer özellik ise sahip olduğu işlemci. Meizu’nun yeni modelinde yer vermesi beklenilen işlemci MediaTek üretimi MT6795. Ayrıca cihazın 4 GB RAM’e sahip olacağı da https://buypasa.com’da satışa sunulacağı da belirtildi.

+ Yorum bulunamadı

Yorum Ekle